Společnost NENADAL s.r.o. 
je tu pro Vás více jak 100 let ve středních Čechách.

2010-2020
S krizí, která byla na přelomu roku 2010 vstupuje do firmy nový člen rodiny.
Jedná se o nejmladšího pravnuka Bedřicha Nenadála, Vojtěcha Nenadála, absolventa magisterského oboru „Strategický managment“ na Vysoké škole ekonomických studií v Praze.
Dlouholetá spolupráce se společností BASTL – požární uzávěry Praha s.r.o., která se zaměřuje na vývoj a výrobu dřevěných požárních uzávěrů. Rodina přemýšlí o odkoupení a rozšíření portfolia i o výrobky s požární odolností. V roce 2012 se společnost BASTL – PUP s.r.o. přidává do rodinného majetku a vedením společnosti se ujímá Ing. Vojtěch Nenadál, který se vzápětí stává obchodně/technickým ředitelem společnosti NENADAL s.r.o..
O rok později se firma rozšiřuje o společnost PRECIZA s.r.o., která se zaměřuje na výrobu požárního materiál, vedení společnosti PRECIZA s.r.o. se ujímá prostřední z bratrů Ondřej Nenadál.
S novou generací Nenadálů dochází k zásadním změnám v procesech celé společnosti.
Modernizace podnikové prodejny včetně představení nových výrobků. Dochází k zakoupení obchodního programu Klaes GmbH a výrobního programu ADULO GmbH, který propojuje výrobní toky s CNC a NC stroji.
Představuje se nové firemní logo a vytváří se nová firemní kultura.
Velké a riskantní nákupy programů a moderních strojů se firmě vyplácí. Zvyšuje se efektivita, přesnost a kvalita práce, která je díky tomuto propojení obrovská a tak po letech, kdy společnost splatila své závazky, pořizuje další 5 osé CNC BIESSE ROVER A.
Společnost NENADAL se drží na předních místech trhu a pružně reaguje na prudce se zvyšující poptávku po špaletových oknech. Firma produkuje kolem 1500 výrobků za rok.

S rostoucí produkcí výroby je společnost nucena rozšířit skladovací haly, přístavbu na lakovací linku a nářezovnu s nejmodernější optimalizační pilou SALAVADOR.
2000 -2010
V desetiletí nového tisíciletí se společnost přetransformovává pouze na stavební truhlářskou dílnu. Její výrobní sortiment jsou okna, dveře, vstupní portály a výlohy.
Majitelé rychle pochopí, že jde doba vpřed a musí investovat do vývoje výroby, která je nutná pro další generace zaměstnanců a rodiny.
V prvních letech tohoto období společnost investuje do opracovávání hranolů, neboli do přířezové dílny. Pořizuje se nová čtyřstranná fréza WEINIG UNIMAT 300, která zrychluje celý proces výroby oken a dveří.

I přes krizi v letech 2008 a 2009 se rozhodlo vedení firmy důležitý a však riskantní krok. Jedná se o nákup CNC ROVER A, který je řízený počítačem s výrobní programem Biesse WORKS. Tímto strojem začíná nová éra výroby oken a dveří.
1990 – 2000
Vedení obnovené rodinné firmy se ujímá představitel již třetí generace: Zdeněk Nenadál, vnuk zakladatele. Stísněná dílna však nesplňuje jeho představy o rozvoji řemesla, a tak po zakoupení nových prostor vznikají větší výrobní možnosti. Ale ani ty záhy nestačí rostoucímu zájmu zákazníků a proto se přistupuje k poměrně rozsáhlé přestavbě.
S rozsáhlou přestavbou se vybudovává nová podniková prodejna o rozloze 200m2. Firma představuje nové logo a katalog, které má být inovativní, ale zároveň s nádechem historie, která je už skoro 80let. 

Po dokončení přestavby má firma 2 500m2 výrobních ploch.
Katalog
Firma má rozmach ve všech odvětví truhlářských prací. Společnost vybavuje prestižní budovy nábytkem přes Českou národní banku a kompletní interiéry v hotelu Ještěd (Liberec). V oboru stavební truhlařiny společnost vyrábí krovy, trámy, palubkové dveře, vnitřní dveře, ale především okna a dveře. Z toho důvodu se společnost začíná směřovat tímto směrem. Na základě slov Zdeňka Nenadála „ Vytváří spolu se svými zaměstnanci hodnoty, které dávají novou tvář Vaším domovům“.

V roce 1995 zahajuje výrobu euro výrobků v profilu IV68 (68mm) a na svém první dřevoobráběcí stroji WEINIG UNICOTROL 5 . Firma již dodává a montuje okna a dveře do nových výstaveb po celé České republice.
Po úspěšných letech z kraje 90-let, kdy společnost zaměstnává kolem 25 zaměstnanců, se řadí mezi přední výrobce truhlářských výrobků. Působí na prvních veletrzích v Praze a v Brně. V dalších letech se společnost NENADAL pravidelně účastní německých veletrhů v Berlíně a získává svá první ocenění. Společnost se snaží pravidelně účastnit na mezinárodním veletrhu pro stavby: FOR ARCH

Po několik letech rozvoje firmy v druhé polovině 90 letech nastupuje do firmy již čtvrtý pokračovatel rodinné tradice: Zdeněk Nenadál mladší, absolvent SUPŠ v Praze, který se ihned po nástupu do firmy začleňuje do výrobního procesu a po několika letech se ujímá pozice vedoucího výroby.

1950 - 1990
Začátkem 50.let proto zaměstnává jen jednoho truhlářského tovaryše, svého syna Zdeňka a odmítá se začlenit do různých „družstev a komunálů“. A tak v roce 1953 truhlárna i s rodinným domem „lehla popelem“.

Pan Bedřich Nenadál byl okamžitě zatčen a obviněn z úmyslného založení požáru s doplňkem, že to udělal proto, že se negativně staví k politickému „lidově-demokratickému“ zřízení. Stopy pravého žháře však velmi okatě vedou jiným směrem a do jiných kruhů, proto nakonec byl propuštěn. Pojistka za dům však byla vědomě dlouho zadržována, až měsíc před měnovou reformou byla uvolněna.
Založení
1922 - 1948
Historie truhlářské firmy „NENADÁL“ sahá na přelom 19. a 20.století. Zakladatel pan Bedřich Nenadál po své tovaryšské cestě po Tyrolsku se pln zkušeností a elánu vrací zpět do Čech a hodlá založit vlastní podnik. Zde jej ale zastíhá počátek I.světové války, mobilizace a odvedení na východní frontu. Vrací se sice živ, ale s těžkým zraněním nohy, které jej bude trápit až do konce života.

 Přesto zakládá v roce 1922 živnost, staví dům i s menší truhlárnou. Začíná prosperovat, ale světová krize ve 30.letech vzestup zastavila. Firma přežívá krizi i následná válečná léta II. světové války. Po nich následuje prudký rozmach, zastaven až komunistickým převratem v roce 1948, který tvrdě doléhá na všechny podnikatele a živnostníky.
Kontakt
Nádražní 3740, Mělník 276 01
PROVOZNÍ DOBA:
PO – PÁ 6:00 – 15:00
IČ: 1630458
DIČ: CZ01630458
© 2024 NENADAL - Praha. Všechna práva vyhrazena
envelopephone-handset linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram